91VR10KLF
91VR10KLF
91VR10KLF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    91VR10KLF
  • Description
    TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN SIDE
  • Delivery Services
10 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Side Adjustment
Quick Inquiry
91VR10KLF
RoHS Status RoHS Compliant
Resistance 10 kOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Tolerance ±20%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Termination Style PC Pins
Size / Dimension Rectangular - 0.402" x 0.375" Face (10.20mm x 9.53mm)