A-TB381-TT03
A-TB381-TT03
A-TB381-TT03
lmages are for reference only.
  • Part Number
    A-TB381-TT03
  • Description
    TERM BLOCK PLUG 3POS 3.81MM
  • Delivery Services
3 Position Terminal Block Plug for Unshrouded Header 0.150" (3.81mm) 90° Free Hanging (In-Line)
Quick Inquiry
A-TB381-TT03
Type Plug for Unshrouded Header
Number of Positions 3
Positions Per Level 3
Number of Levels 1
Pitch 0.150" (3.81mm)
Color Green
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Size M2
Torque - Screw 0.2 Nm (1.7 Lb-In)
Contact Tail Length -
Insulation Height 0.437" (11.10mm)
Current - UL 10 A
Voltage - UL 300 V