A-TB500-T405SB
A-TB500-T405SB
A-TB500-T405SB
lmages are for reference only.
  • Part Number
    A-TB500-T405SB
  • Description
    TERM BLK 5POS SIDE ENTRY 5MM PCB
  • Delivery Services
5 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole
Quick Inquiry
A-TB500-T405SB
Number of Levels 1
Positions Per Level 5
Pitch 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 10 A
Voltage 300 V
Color Green
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Torque - Screw 0.4 Nm (3.5 Lb-In)