A-TB750-TI21
A-TB750-TI21
A-TB750-TI21
lmages are for reference only.
  • Part Number
    A-TB750-TI21
  • Description
    TERM BLK 21P SIDE ENT 7.5MM PCB
  • Delivery Services
21 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.295" (7.50mm) Through Hole
Quick Inquiry
A-TB750-TI21
Number of Levels 1
Positions Per Level 21
Pitch 0.295" (7.50mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 10 A
Voltage 300 V
Color Green
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Torque - Screw 0.4 Nm (3.5 Lb-In)