ABM12W-24.0000MHZ-6-D1X-T3
ABM12W-24.0000MHZ-6-D1X-T3
ABM12W-24.0000MHZ-6-D1X-T3
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ABM12W-24.0000MHZ-6-D1X-T3
  • Manufacturer
    Abracon LLC
  • Description
    CRYSTAL 24.0000MHZ 6PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
24 MHz ±10ppm Crystal 6pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
ABM12W-24.0000MHZ-6-D1X-T3
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer Abracon LLC
Series ABM12W
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 24 MHz
Frequency Stability ±20ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Load Capacitance 6pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Manufacturer Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 24.0000MHZ 6PF SMD CRYSTAL 24.0000MHZ 6PF SMD CRYSTAL 24.0000MHZ 6PF SMD CRYSTAL 24.0000MHZ 6PF SMD