ABM8-20.000MHZ-10-B1U-T
ABM8-20.000MHZ-10-B1U-T
ABM8-20.000MHZ-10-B1U-T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ABM8-20.000MHZ-10-B1U-T
  • Description
    CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD
  • Delivery Services
20 MHz ±10ppm Crystal 10pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
ABM8-20.000MHZ-10-B1U-T
Series ABM8
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 20 MHz
Frequency Stability ±10ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Load Capacitance 10pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Description CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD