ACPL-827-50BE
ACPL-827-50BE
ACPL-827-50BE
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ACPL-827-50BE
Quick Inquiry
ACPL-827-50BE
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Voltage - Isolation 5000Vrms
Current Transfer Ratio (Min) 130% @ 5mA
Current Transfer Ratio (Max) 260% @ 5mA
Output Type Transistor
Voltage - Output (Max) 70V
Current - Output / Channel 50mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.2V
Current - DC Forward (If) (Max) 50 mA
Vce Saturation (Max) 200mV
Operating Temperature -30°C ~ 100°C