AE750B11624
AE750B11624
AE750B11624
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AE750B11624
  • Manufacturer
    Anatech Electronics Inc.
  • Description
    RF FILTER BANDPASS 750MHZ MODULE
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Module, SMA Connectors
  • Delivery Services
750MHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 500MHz Bandwidth 1.2dB Module, SMA Connectors
Quick Inquiry
AE750B11624
Get the Price Now!
Specifications
Category Filters - RF Filters -
Manufacturer Anatech Electronics Inc.
Series -
Packaging Box
RoHS Status Not applicable
Frequency 750MHz Center
Bandwidth 500MHz
Filter Type Band Pass
Ripple -
Insertion Loss 1.2dB
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Module, SMA Connectors
Size / Dimension 2.380" L x 1.000" W (60.45mm x 25.40mm)
Height (Max) 1.000" (25.40mm)