AE750H9753
AE750H9753
AE750H9753
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AE750H9753
  • Manufacturer
    Anatech Electronics Inc.
  • Description
    RF FILTER HI PASS 750MHZ MODULE
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Module, SMA Connectors
  • Delivery Services
750MHz (Cutoff) Frequency High Pass RF Filter (Radio Frequency) 3.25GHz Bandwidth 1.5dB Module, SMA Connectors
Quick Inquiry
AE750H9753
Get the Price Now!
Specifications
Category Filters - RF Filters -
Manufacturer Anatech Electronics Inc.
Series -
Packaging Box
RoHS Status Not applicable
Frequency 750MHz (Cutoff)
Bandwidth 3.25GHz
Filter Type High Pass
Ripple 0.1dB
Insertion Loss 1.5dB
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Module, SMA Connectors
Size / Dimension 1.000" L x 0.750" W (25.40mm x 19.05mm)
Height (Max) 0.500" (12.70mm)