AFS3-08001200-14-ULN
Manufacturer
L3 Narda-MITEQDescription
IC RF AMP GPS 8GHZ-12GHZ MODULE
Datasheet
DatasheetPackage
Module
Request for Quotation
AFS3-08001200-14-ULN
lmages are for reference only.AFS3-08001200-14-ULN
DatasheetModule
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
RF Amplifier IC General Purpose 8GHz ~ 12GHz Module
AFS3-08001200-14-ULN
| Category | RF and Wireless - RF Amplifiers - |
| Manufacturer | L3 Narda-MITEQ |
| Series | AFS |
| Packaging | Box |
| RoHS Status | |
| Frequency | 8GHz ~ 12GHz |
| P1dB | 10dBm |
| Gain | 25dB |
| Noise Figure | 1.4dB |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 15V |
| Current - Supply | 80mA |
| Test Frequency | 8GHz ~ 12GHz |