AFS3-08001200-22-LN
AFS3-08001200-22-LN
AFS3-08001200-22-LN
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AFS3-08001200-22-LN
  • Manufacturer
    L3 Narda-MITEQ
  • Description
    IC RF AMP GPS 8GHZ-12GHZ MODULE
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Module
  • Delivery Services
RF Amplifier IC General Purpose 8GHz ~ 12GHz Module
Quick Inquiry
AFS3-08001200-22-LN
Get the Price Now!
Specifications
Category RF and Wireless - RF Amplifiers -
Manufacturer L3 Narda-MITEQ
Series AFS
Packaging Box
RoHS Status
Frequency 8GHz ~ 12GHz
P1dB 10dBm
Gain 22dB
Noise Figure 2.2dB
RF Type General Purpose
Voltage - Supply 15V
Current - Supply 80mA
Test Frequency 8GHz ~ 12GHz