AG5GR82E
AG5GR82E
AG5GR82E
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AG5GR82E
  • Description
    RES 0.82 OHM 2% 5W AXIAL
  • Delivery Services
820 mOhms ±2% 5W Through Hole Resistor Axial Non-Magnetic
Quick Inquiry
AG5GR82E
RoHS Status
Resistance 820 mOhms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 5W
Composition -
Features Non-Magnetic
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.343" Dia x 0.937" L (8.70mm x 23.80mm)