ALZN5F48
ALZN5F48
ALZN5F48
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ALZN5F48
  • Manufacturer
    Panasonic Electric Works
  • Description
    RELAY
  • Delivery Services
Relay Coil
Quick Inquiry
ALZN5F48
Get the Price Now!
Specifications
Category Relays - Power Relays-Over 2 Amps -
Manufacturer Panasonic Electric Works
Series -
Packaging Bulk
RoHS Status
Mounting Type -
Coil Voltage -
Contact Form -
Contact Rating (Current) -
Switching Voltage -
Load - Max Switching -
Coil Current -
Coil Type -
Features -
Termination Style -
Seal Rating -
Coil Insulation -
Must Operate Voltage -
Must Release Voltage -
Operate Time -
Release Time -
Operating Temperature -
Contact Material -
Approval Agency -
Relay Type -
Grade -
Qualification -
Coil Resistance -
Base Product Number ALZN5F
Parts with Similar Specifications
Product Attribute ALZN5F48W ALZN5B05 ALZN5B05W ALZN5B09
Part Number ALZN5F48W ALZN5B05 ALZN5B05W ALZN5B09
RoHS Status ROHS3 Compliant
Description RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 48V RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 5V RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 5V RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 9V