AM1390B1312
AM1390B1312
AM1390B1312
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AM1390B1312
  • Description
    1390 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
  • Package
    10-SMD Module
  • Delivery Services
1.39GHz Center Band Pass Ceramic Filter 50 MHz 50Ohm 10-SMD Module
Quick Inquiry
AM1390B1312
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 10-SMD Module
Frequency 1.39GHz Center
Impedance 50Ohm
Bandwidth 50 MHz
Insertion Loss 3dB
Filter Type Band Pass
Size / Dimension 0.717" L x 0.551" W (18.20mm x 14.00mm)
Height (Max) 0.209" (5.30mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute AM1390B1312 AM1390B1340 AM1390B1340 AM1950B1278
Part Number AM1390B1312 AM1390B1340 AM1390B1340 AM1950B1278
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description 1390 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE 1390 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE 1390 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE 1950 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE