AOCJY2-10.000MHZ-SW
AOCJY2-10.000MHZ-SW
AOCJY2-10.000MHZ-SW
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AOCJY2-10.000MHZ-SW
  • Description
    XTAL OSC VCOCXO 10.0000MHZ SNWV
  • Package
    6-DIP (0.600", 15.24mm), 5 Leads
  • Delivery Services
10 MHz VCOCXO Sine Wave Oscillator 3.3V 6-DIP (0.600", 15.24mm), 5 Leads
Quick Inquiry
AOCJY2-10.000MHZ-SW
Type VCOCXO
Frequency 10 MHz
Function -
Output Sine Wave
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±5ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Mounting Type Through Hole
Package / Case 6-DIP (0.600", 15.24mm), 5 Leads
Size / Dimension 0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)