APCI00121210100T80
APCI00121210100T80
APCI00121210100T80
lmages are for reference only.
  • Part Number
    APCI00121210100T80
  • Delivery Services
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 7.5 A 18.3mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
APCI00121210100T80
Series APCI
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
Material - Core Ferrite
Inductance 10 µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 7.5 A
Current - Saturation (Isat) 11.5A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 18.3mOhm Max
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)