ASM30-480-BEH-0F0
Manufacturer
Astrodyne TDIDescription
AC/DC CONVERTER 48V 30W
Request for Quotation
ASM30-480-BEH-0F0
lmages are for reference only.ASM30-480-BEH-0F0
AC/DC CONVERTER 48V 30W
Delivery Services
Enclosed AC DC Converters 1 Output 48V 80 ~ 264 VAC Input
ASM30-480-BEH-0F0
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Type | Enclosed |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input | 80 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1 | 48V |
| Voltage - Output 6 | - |
| Current - Output 1 | 630 mA |
| Voltage - Isolation | 4 kV |
| Efficiency | 87% |
| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C |
| Mounting Type | - |
| Size / Dimension | 3.25" L x 2.08" W x 1.20" H (82.5mm x 52.8mm x 30.5mm) |
| Current - Output 5 | - |
| Power (Watts) | 30W |