ASM30-480-BNH-0F0
Manufacturer
Astrodyne TDIDescription
AC/DC CONVERTER 48V 30W
Request for Quotation
ASM30-480-BNH-0F0
lmages are for reference only.ASM30-480-BNH-0F0
AC/DC CONVERTER 48V 30W
Delivery Services
Open Frame AC DC Converters 1 Output 48V 80 ~ 264 VAC Input
ASM30-480-BNH-0F0
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Type | Open Frame |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input | 80 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1 | 48V |
| Voltage - Output 6 | - |
| Current - Output 1 | 630 mA |
| Voltage - Isolation | 4 kV |
| Efficiency | 87% |
| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C |
| Mounting Type | - |
| Size / Dimension | 3.00" L x 1.60" W x 0.85" H (76.2mm x 40.6mm x 21.7mm) |
| Current - Output 5 | - |
| Power (Watts) | 30W |