ASPI-0403S-150M-T
ASPI-0403S-150M-T
ASPI-0403S-150M-T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ASPI-0403S-150M-T
  • Manufacturer
    Abracon LLC
  • Description
    FIXED IND 15UH 800MA 90 MOHM SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
15 µH Shielded Wirewound Inductor 800 mA 90mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
ASPI-0403S-150M-T
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Abracon LLC
Series ASPI-0403S
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Wirewound
Material - Core -
Inductance 15 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 800 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 90mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Height - Seated (Max) 0.115" (2.92mm)