ASPI-0403S-822M-T
ASPI-0403S-822M-T
ASPI-0403S-822M-T
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ASPI-0403S-822M-T
  • Manufacturer
    Abracon LLC
  • Description
    FIXED IND 8.2MH 30MA 29.81OHM SM
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
8.2 mH Shielded Wirewound Inductor 30 mA 29.81Ohm Max Nonstandard
Quick Inquiry
ASPI-0403S-822M-T
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Abracon LLC
Series ASPI-0403S
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Wirewound
Material - Core -
Inductance 8.2 mH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 30 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 29.81Ohm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Height - Seated (Max) 0.115" (2.92mm)