AT32AP7200-CTUT
Request for Quotation
AT32AP7200-CTUT
lmages are for reference only.AT32AP7200-CTUT
Delivery Services
AVR AVR®32 AP7 Microcontroller IC 32-Bit Single-Core 200MHz ROMless 324-TFBGA (15x15)
AT32AP7200-CTUT
| Series | AVR®32 AP7 |
| Packaging | Tray |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| Speed | 200MHz |
| RAM Size | 64K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.08V ~ 3.6V |
| Data Converters | D/A 2x16b |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |