AX5DBF2-106.2500C
AX5DBF2-106.2500C
AX5DBF2-106.2500C
lmages are for reference only.
  • Part Number
    AX5DBF2-106.2500C
  • Description
    OSC XO 106.25MHZ 2.5V LVDS
  • Delivery Services
106.25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 8-SMD, No Lead
Quick Inquiry
AX5DBF2-106.2500C
Type XO (Standard)
Frequency 106.25 MHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 80mA
Package / Case 8-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute AX5DBF2-106.2500C AX5DBF2-100.0000C AX5DBF2-1000.0000C AX5DBF2-1030.0000C
Part Number AX5DBF2-106.2500C AX5DBF2-100.0000C AX5DBF2-1000.0000C AX5DBF2-1030.0000C
Manufacturer Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description OSC XO 106.25MHZ 2.5V LVDS OSC XO 100MHZ 2.5V LVDS OSC XO 1GHZ 2.5V LVDS OSC XO 1.03GHZ 2.5V LVDS