B82422A3181K108
B82422A3181K108
B82422A3181K108
lmages are for reference only.
  • Part Number
    B82422A3181K108
  • Manufacturer
    EPCOS - TDK Electronics
  • Description
    SMT-INDUCTOR DE 0,18 UH 10%
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    2-SMD, J-Lead
  • Delivery Services
180 nH Unshielded Wirewound Inductor 360 mA 380mOhm Max 2-SMD, J-Lead
Quick Inquiry
B82422A3181K108
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
Series SIMID
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Wirewound
Material - Core Ceramic
Inductance 180 nH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 360 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 380mOhm Max
Q @ Freq 25 @ 30MHz
Frequency - Self Resonant 800MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 145°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Supplier Device Package 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)