B82725S2303A040
B82725S2303A040
B82725S2303A040
lmages are for reference only.
  • Part Number
    B82725S2303A040
  • Manufacturer
    EPCOS - TDK Electronics
  • Description
    SMD RING CORE CHOKE 2X0.36MH 30A
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Delivery Services
360 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 30A DCR 1.3mOhm (Typ)
Quick Inquiry
B82725S2303A040
Get the Price Now!
Specifications
Category Filters - Common Mode Chokes -
Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
Series B82725S2A
Packaging Tray
RoHS Status ROHS3 Compliant
Filter Type Power Line
Number of Lines 2
Inductance @ Frequency 360 µH @ 100 kHz
Current Rating (Max) 30A
DC Resistance (DCR) (Max) 1.3mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC -
Voltage Rating - AC 250V
Operating Temperature -
Ratings -
Approval Agency -
Features -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.575" L x 1.496" W (40.00mm x 38.00mm)
Height (Max) 0.846" (21.50mm)