B82725S2333A040
B82725S2333A040
B82725S2333A040
lmages are for reference only.
  • Part Number
    B82725S2333A040
  • Description
    SMD RING CORE CHOKE 2X0.18MH 33A
  • Delivery Services
180 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 33A DCR 0.93mOhm (Typ)
Quick Inquiry
B82725S2333A040
Number of Lines 2
Inductance @ Frequency 180 µH @ 100 kHz
Current Rating (Max) 33A
DC Resistance (DCR) (Max) 0.93mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC -
Voltage Rating - AC 250V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.575" L x 1.496" W (40.00mm x 38.00mm)
Height (Max) 0.846" (21.50mm)