BWVC00404018220T00
BWVC00404018220T00
BWVC00404018220T00
lmages are for reference only.
  • Part Number
    BWVC00404018220T00
  • Package
    1616 (4040 Metric)
  • Delivery Services
22 µH Shielded Inductor 790 mA 335mOhm 1616 (4040 Metric)
Quick Inquiry
BWVC00404018220T00
Material - Core Ferrite
Inductance 22 µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 790 mA
Current - Saturation (Isat) 810mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 335mOhm
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1616 (4040 Metric)
Supplier Device Package 1616
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)