C1812X332F1HAC7800
C1812X332F1HAC7800
C1812X332F1HAC7800
lmages are for reference only.
  • Part Number
    C1812X332F1HAC7800
  • Description
    CAP CER 1812 3.3NF 100V ULTRA ST
  • Delivery Services
3300 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor X8R 1812 (4532 Metric)
Quick Inquiry
C1812X332F1HAC7800
Manufacturer KEMET
Series SMD Comm X8R HT150C Flex
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.043" (1.10mm)