C2012C0G2E103K125AA
C2012C0G2E103K125AA
C2012C0G2E103K125AA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    C2012C0G2E103K125AA
  • Description
    CAP CER 10000PF 250V C0G 0805
  • Delivery Services
10000 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Quick Inquiry
C2012C0G2E103K125AA
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)