C3225X5R1E685K250AA
C3225X5R1E685K250AA
C3225X5R1E685K250AA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    C3225X5R1E685K250AA
  • Description
    CAP CER 6.8UF 25V X5R 1210
  • Delivery Services
6.8 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
Quick Inquiry
C3225X5R1E685K250AA
Manufacturer TDK Corporation
Series
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Mfr TDK Corporation
Series C
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features Low ESL
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)