C3225X5R1E685M250AA
C3225X5R1E685M250AA
C3225X5R1E685M250AA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    C3225X5R1E685M250AA
  • Description
    CAP CER 6.8UF 25V X5R 1210
  • Delivery Services
6.8 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
Quick Inquiry
C3225X5R1E685M250AA
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features Low ESL
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)