C3225X7S3D102M200AA
C3225X7S3D102M200AA
C3225X7S3D102M200AA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    C3225X7S3D102M200AA
  • Description
    CAP CER 1000PF 2KV X7S 1210
  • Delivery Services
1000 pF ±20% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7S 1210 (3225 Metric)
Quick Inquiry
C3225X7S3D102M200AA
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)