C4SMG-GJF-CU34Q7T1
C4SMG-GJF-CU34Q7T1
C4SMG-GJF-CU34Q7T1
lmages are for reference only.
  • Part Number
    C4SMG-GJF-CU34Q7T1
  • Description
    LED GREEN CLEAR 4MM OVAL T/H
  • Delivery Services
Green 527nm LED Indication - Discrete 3.4V Radial
Quick Inquiry
C4SMG-GJF-CU34Q7T1
Series Screen Master®
Packaging Bulk
Configuration Standard
Lens Color Green
Lens Transparency Clear
Millicandela Rating 2412mcd
Lens Style Oval with Domed Top
Lens Size 4.20mm x 3.10mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.4V
Current - Test 20mA
Viewing Angle -
Mounting Type Through Hole
Wavelength - Dominant 527nm
Package / Case Radial
Supplier Device Package 4mm Oval
Size / Dimension -
Height (Max) 9.90mm