CA25P10005INR
CA25P10005INR
CA25P10005INR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CA25P10005INR
  • Manufacturer
    CTS-Frequency Controls
  • Description
    2.5mmx2.0mm Surface Mount Automo
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    6-SMD, No Lead
  • Delivery Services
100 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.5V Standby (Power Down) 6-SMD, No Lead
Quick Inquiry
CA25P10005INR
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators -
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series CA25P
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 100 MHz
Function Standby (Power Down)
Output LVPECL
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 80mA
Ratings AEC-Q200
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Base Product Number CA25
Parts with Similar Specifications
Product Attribute CA25P10005ILR CA25P10005INR CA25P10005INR CA25P10002GLR
Part Number CA25P10005ILR CA25P10005INR CA25P10005INR CA25P10002GLR
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description 2.5mmx2.0mm Surface Mount Automo 2.5mmx2.0mm Surface Mount Automo 2.5mmx2.0mm Surface Mount Automo 2.5mmx2.0mm Surface Mount Automo