CA70L10003INR
CA70L10003INR
CA70L10003INR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CA70L10003INR
  • Description
    7.0mmx5.0mm Surface Mount Automo
  • Delivery Services
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Standby (Power Down) 6-SMD, No Lead
Quick Inquiry
CA70L10003INR
Type XO (Standard)
Frequency 100 MHz
Function Standby (Power Down)
Output LVDS
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 60mA
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Base Product Number CA70
Parts with Similar Specifications
Product Attribute CA70L10003INR CA70L10003GLR CA70L10003GNR CA70L10003HLR
Part Number CA70L10003INR CA70L10003GLR CA70L10003GNR CA70L10003HLR
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description 7.0mmx5.0mm Surface Mount Automo 7.0mmx5.0mm Surface Mount Automo 7.0mmx5.0mm Surface Mount Automo 7.0mmx5.0mm Surface Mount Automo