CA70L10004GLR
CA70L10004GLR
CA70L10004GLR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CA70L10004GLR
  • Manufacturer
    CTS-Frequency Controls
  • Description
    7.0mmx5.0mm Surface Mount Automo
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    6-SMD, No Lead
  • Delivery Services
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 6-SMD, No Lead
Quick Inquiry
CA70L10004GLR
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators -
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series CA70L
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 100 MHz
Function Standby (Power Down)
Output LVDS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±30ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 60mA
Ratings AEC-Q200
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Base Product Number CA70
Parts with Similar Specifications
Product Attribute CA70L10004GLR CA70L10004GNR CA70L10004ILR CA70L10004INR
Part Number CA70L10004GLR CA70L10004GNR CA70L10004ILR CA70L10004INR
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description 7.0mmx5.0mm Surface Mount Automo 7.0mmx5.0mm Surface Mount Automo 7.0mmx5.0mm Surface Mount Automo 7.0mmx5.0mm Surface Mount Automo