CC45SL3FD181JYVNA
CC45SL3FD181JYVNA
CC45SL3FD181JYVNA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CC45SL3FD181JYVNA
  • Description
    CAP CER 180PF 3KV SL RADIAL
  • Delivery Services
180 pF ±5% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Quick Inquiry
CC45SL3FD181JYVNA
Manufacturer TDK Corporation
Series
Packaging Bulk
RoHS Status ROHS3 Compliant
Mfr TDK Corporation
Series CC45
Capacitance 180 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max) 0.591" (15.00mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)