CC45SL3FD181JYNN
CC45SL3FD181JYNN
CC45SL3FD181JYNN
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CC45SL3FD181JYNN
  • Description
    CAP CER 180PF 3KV SL RADIAL
  • Delivery Services
180 pF ±5% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Quick Inquiry
CC45SL3FD181JYNN
Packaging Bulk
RoHS Status
Capacitance 180 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Temperature Coefficient SL
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max) 0.591" (15.00mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Lead Style Formed Leads - Kinked
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute CC45SL3FD181JYGNA CC45SL3FD181JYNNA CC45SL3FD181JYVNA CC45SL3FD100JYGNA
Part Number CC45SL3FD181JYGNA CC45SL3FD181JYNNA CC45SL3FD181JYVNA CC45SL3FD100JYGNA
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CAP CER 180PF 3KV SL RADIAL CAP CER 180PF 3KV SL RADIAL CAP CER 180PF 3KV SL RADIAL CAP CER 10PF 3KV SL RADIAL