CDMPIH75D43T125NP-100MC
CDMPIH75D43T125NP-100MC
CDMPIH75D43T125NP-100MC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CDMPIH75D43T125NP-100MC
  • Manufacturer
    Sumida America Components Inc.
  • Description
    INDUCTOR
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.6 A 52mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
CDMPIH75D43T125NP-100MC
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDMPIH75D43/T125
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 10 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.6 A
Current - Saturation (Isat) 2.4A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 52mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.307" L x 0.295" W (7.80mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)