CDMPIH75D43T125NP-101MC
CDMPIH75D43T125NP-101MC
CDMPIH75D43T125NP-101MC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CDMPIH75D43T125NP-101MC
  • Delivery Services
100 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 800 mA 390mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
CDMPIH75D43T125NP-101MC
Material - Core Ferrite
Inductance 100 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 800 mA
Current - Saturation (Isat) 750mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 390mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.307" L x 0.295" W (7.80mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)