CDRH10D68NP-470MC
CDRH10D68NP-470MC
CDRH10D68NP-470MC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CDRH10D68NP-470MC
  • Manufacturer
    Sumida America Components Inc.
  • Description
    FIXED IND 47UH 2.1A 106.3MOHM SM
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
47 µH Shielded Inductor 2.1 A 106.3mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
CDRH10D68NP-470MC
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDRH10D60B/T150
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type -
Material - Core Ferrite
Inductance 47 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.1 A
Current - Saturation (Isat) 2.4A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 106.3mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max) 0.280" (7.10mm)