CDRH10D68NP-471MC
CDRH10D68NP-471MC
CDRH10D68NP-471MC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CDRH10D68NP-471MC
  • Description
    FIXED IND 470UH 800MA 739.6 MOHM
  • Delivery Services
470 µH Shielded Inductor 800 mA 739.6mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
CDRH10D68NP-471MC
Series CDRH10D60B/T150
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type -
Material - Core Ferrite
Inductance 470 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 800 mA
Current - Saturation (Isat) 700mA
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 739.6mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max) 0.280" (7.10mm)