CDRH127/LD-220MC
CDRH127/LD-220MC
CDRH127/LD-220MC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CDRH127/LD-220MC
  • Description
    FIXED IND 22UH 4.7A 36.4MOHM SMD
  • Delivery Services
22 µH Shielded Inductor 4.7 A 36.4mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
CDRH127/LD-220MC
Series CDRH127/LD
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status RoHS non-compliant
Type -
Material - Core -
Inductance 22 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.7 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 36.4mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)