CDRH127/LD-221MC
CDRH127/LD-221MC
CDRH127/LD-221MC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CDRH127/LD-221MC
  • Manufacturer
    Sumida America Components Inc.
  • Description
    FIXED IND 220UH 1.45A 338MOHM SM
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
220 µH Shielded Inductor 1.45 A 338mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
CDRH127/LD-221MC
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDRH127/LD
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status RoHS non-compliant
Type -
Material - Core -
Inductance 220 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.45 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 338mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)