CDSA39B2WF
Manufacturer
ChromeLEDDescription
DISPLAY 7SEG 0.39" SGL BLUE 10DI
Request for Quotation
CDSA39B2WF
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
Display Modules - LED Character and Numeric Blue 7-Segment 1 Character Common Anode 3.2V 20mA 0.551" H x 0.295" W x 0.276" D (14.00mm x 7.50mm x 7.00mm) 10-DIP
CDSA39B2WF
| Number of Characters | 1 |
| Size / Dimension | 0.551" H x 0.295" W x 0.276" D (14.00mm x 7.50mm x 7.00mm) |
| Digit/Alpha Size | 0.39" (10.00mm) |
| Display Type | 7-Segment |
| Common Pin | Common Anode |
| Color | Blue |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.2V |
| Current - Test | 20mA |
| Millicandela Rating | 40mcd |
| Wavelength - Peak | - |
| Power Dissipation (Max) | 120mW |