CHT50C10002PNT
CHT50C10002PNT
CHT50C10002PNT
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CHT50C10002PNT
  • Description
    XTAL OSC XO 100.0000MHZ HCMOS
  • Delivery Services
100 MHz XO (Standard) HCMOS, TTL Oscillator 2.5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
CHT50C10002PNT
Type XO (Standard)
Frequency 100 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS, TTL
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±100ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 30mA
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)