CK45-E3AD102ZYNN
CK45-E3AD102ZYNN
CK45-E3AD102ZYNN
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CK45-E3AD102ZYNN
  • Description
    CAP CER 1000PF 1KV RADIAL
  • Delivery Services
1000 pF -20%, +80% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor E Radial, Disc
Quick Inquiry
CK45-E3AD102ZYNN
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 1000 pF
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient E
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Lead Style Formed Leads - Kinked
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute CK45-E3AD102ZYGNA CK45-E3AD102ZYNNA CK45-E3AD102ZYVNA CK45-E3AD103ZYGNA
Part Number CK45-E3AD102ZYGNA CK45-E3AD102ZYNNA CK45-E3AD102ZYVNA CK45-E3AD103ZYGNA
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CAP CER 1000PF 1KV RADIAL CAP CER 1000PF 1KV RADIAL CAP CER 1000PF 1KV RADIAL CAP CER 10000PF 1KV RADIAL