CK45-E3AD102ZYNNA
CK45-E3AD102ZYNNA
CK45-E3AD102ZYNNA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CK45-E3AD102ZYNNA
  • Description
    CAP CER 1000PF 1KV RADIAL
  • Delivery Services
1000 pF -20%, +80% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor E Radial, Disc
Quick Inquiry
CK45-E3AD102ZYNNA
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 1000 pF
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient E
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Package / Case Radial, Disc
Size / Dimension 0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)