CL10A225KA5LNNC
CL10A225KA5LNNC
CL10A225KA5LNNC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CL10A225KA5LNNC
  • Description
    CAP CER 2.2UF 25V X5R 0603
  • Delivery Services
2.2 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
Quick Inquiry
CL10A225KA5LNNC
Series CL
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features Low Profile
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.020" (0.50mm)