CL31C470JHF3PNE
CL31C470JHF3PNE
CL31C470JHF3PNE
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CL31C470JHF3PNE
  • Description
    CAP CER 47PF 630V C0G 1206
  • Delivery Services
47 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Quick Inquiry
CL31C470JHF3PNE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Series
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Series CL
Capacitance 47 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)