CPEX3231L-450MC
CPEX3231L-450MC
CPEX3231L-450MC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CPEX3231L-450MC
  • Delivery Services
45 µH Shielded Wirewound Inductor 30 A 3.73mOhm Max Vertical, 2 PC Pin Low Loss, Soft Saturation
Quick Inquiry
CPEX3231L-450MC
Material - Core Metal Composite
Inductance 45 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 30 A
Current - Saturation (Isat) 34A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 3.73mOhm Max
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Size / Dimension 1.268" L x 1.240" W (32.20mm x 31.50mm)
Height - Seated (Max) 1.201" (30.50mm)